Ieškote darbo? Ar jums įdomu, kaip kuo geriau išnaudoti kiekvieną galimybę gauti patenkinamą darbą? Šiandieniniame pasaulyje darbo pokalbis telefonu jau yra norma. Perskaitykite tipišką tokio pokalbio eigą ir praktinius patarimus, kaip gerai atrodyti įdarbintojo akyse. Sužinokite apie dažniausiai darbo pokalbiuose kylančius klausimus ir paruoškite profesionalius atsakymus!

Ar jums reikia CV?

Prisiregistruokite ir naudokite mūsų gyvenimo aprašymo kūrimo priemonę!

Sukurkite CV

Darbo pokalbis – kaip pasiruošti? Pirmasis kontaktas su įdarbintoju

Kai telefonas skamba iš nežinomo numerio, visi, kurie aktyviai ieško darbo, tikisi, kad tai yra asmuo iš žmogiškųjų išteklių skyriaus. Tokiomis aplinkybėmis išreikškite norą surengti pokalbį telefonu kitą dieną, susitarkite dėl konkrečios datos ir laiko ir padėkokite jiems, kad susisiekėte su mumis.

Kaip pasiruošti darbo pokalbiui? Patarimai

Darbo paieškos procesas bus daug mažiau įtemptas, jei stengsitės būti tinkamai pasirengę. Kai pasitikėsite savimi ir rūpinsitės kiekviena detale, tai tikrai bus pastebėta. Tolesnėje straipsnio dalyje mes jums pasakysime, ką daryti ir kokių klaidų vengti, kad parodytumėte savo geriausią pusę. Pateiksime išsamų atsakymą į klausimą: kaip pasiruošti darbo pokalbiui?

Kaip pasiruošti darbo pokalbiui?

Pasirūpinkite telefono nustatymais

Patikrinkite, ar jūsų balso paštas yra išjungtas, taip pat „melodija sulaikyta”, kad niekas netrukdytų įdarbintojui susisiekti su jumis. Muzika, kuri pasirodo vietoj signalo, yra blogai suvokiama profesinėse situacijose. Įsitikinkite, kad jūsų telefonas yra nuolat įkrautas, ir nešiokitės su savimi įkroviklį bei maitinimo bloką, kai esate išvykę, taip išvengsite išsikrovusio akumuliatoriaus problemos.

Gaukite informacijos apie įmonę

Atidžiai perskaitykite darbo skelbimą, kad sužinotumėte viską apie pozicijos reikalavimus ir atsakomybę. Apsilankykite įmonės interneto svetainėje ir prisiminkite pagrindinę informaciją, tai leis jums pateikti teisingus, tikslius atsakymus. Darbdaviai dažnai tikrina, ar kandidatas žino, kur kreipėsi, ar tai susitikimas įmonės būstinėje, ar įdarbinimo pokalbis telefonu.

Pokalbis telefonu
Kaip gerai pasirodyti darbo pokalbyje?

Pasirinkite tinkamą vietą

Neįmanoma visiškai atsakyti į klausimą: „Kaip pasiruošti darbo pokalbiui?” nekeliant tinkamos aplinkos klausimo. Puiki erdvė bus jūsų namai. Ten, kur gyvenate, turite galimybę pašalinti garsų triukšmą ir kitus blaškančius dirgiklius. Be to, visada galite turėti anksčiau paruoštas medžiagas po ranka – pažiūrėkite, kokios jos yra!

Pastabų paruošimas

Ar jums įdomu , kaip gerai pasirodyti darbo pokalbyje? Pokalbis, vykstantis telefonu, suteikia jums galimybę palaikyti save užrašais, kurie padės nieko nepamiršti.

  • Užsirašykite pagrindinę informaciją apie įmonę, į kurią kreipėtės, pvz., jos pavadinimą, įmonės profilį ir svarbiausius projektus.
  • Galite turėti paruoštus atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus priešais jus, tačiau pokalbio metu neskaitykite iš popieriaus lapo, traktuokite jį tik kaip paramą.
  • Atsispausdinkite savo CV ir motyvacinį laišką, kad pasiektumėte, kai įdarbintojas paprašys šiuose dokumentuose pateiktos informacijos. Nepakanka, kad jie būtų failuose, išsaugotuose jūsų telefone, nes kai turite darbo pokalbį telefonu, bus nepatogu skaityti iš savo įrenginio.
  • Užsirašykite vieną ar du klausimus, kuriuos norite užduoti įdarbintojui iš anksto, kad nieko nepraleistumėte.

Pasirūpinkite savo balso tonu

Tiesa, darbo pokalbis telefonu gali atrodyti paprastesnis nei tas, kuris vyksta asmeniškai, tačiau dėl to, kad įdarbintojas jūsų nemato, o tik girdi, verta atkreipti ypatingą dėmesį į tinkamą, t.y. tvirtą ir draugišką balso toną. Paprastas būdas gerai skambėti yra šypsotis. Besišypsančio žmogaus pareiškimas skamba daug geriau. Venkite interliudų, tokių kaip „uh”, pakeiskite juos trumpa pauze ir pabandykite surinkti savo mintis, kad pradėtumėte sklandžią kalbą.

Pokalbis telefonu

Kaip gerai atrodyti darbo pokalbyje? Palikite gerą įspūdį pabaigai

Galiausiai padėkokite įdarbintojui ir paklauskite, kada galite tikėtis atsakymo dėl savo paraiškos. Galite pabrėžti, kad jums tikrai patinka įmonės verslo profilis ir tikitės teigiamo įdarbinimo rezultato.

Kaip gerai atrodyti darbo pokalbyje? Vaizdo skambutis

Kitas pokalbio tipas, vykstantis nuotoliniu būdu, yra darbo pokalbis per „Skype”, „Teams”, „Zoom” ir kt. Vaizdo skambučio metu turime paruošti oficialią aprangą ir tvarkingą foną. Apsirenkite taip, kaip rengtumėtės tradiciniame darbo pokalbyje. Venkite dėvėti marškinius ir sportines kelnes, manydami, kad aprangos apačia vis tiek nėra matoma kameroje. Gali būti nepatogi situacija, kai, pavyzdžiui, turite pakilti, kad atneštumėte dokumentą, tada jūsų sportiniai drabužiai bus pastebėti. Iš anksto patikrinkite, kaip atrodo fonas, kuriame parodysite save. Geriausia bus lygi siena arba estetiškai patraukli jūsų namų vieta, pavyzdžiui, knygų spinta.

Taip pat žiūrėkite: Kaip apsirengti darbo pokalbiui?

"Skype" interviu

Darbo pokalbis – kaip pasiruošti? Kūno kalba

Stenkitės kontroliuoti savo kūno kalbą, per didelis gestikuliavimas, neramios akys, žaidimas su plaukais ar prisilietimas prie veido gali padaryti jūsų nervingumą matomą. Stresas tokio susitikimo metu yra normalus, tačiau pasitikintys savimi kandidatai paprastai daro daug geresnį įspūdį nei drovūs žmonės.

Kaip pasiruošti vaizdo pokalbiui? Techniniai klausimai

Laukiate skambučio su įdarbintoju? Patikrinkite, ar jūsų internetas veikia tinkamu greičiu, ar turite veikiantį mikrofoną, fotoaparatą, garsiakalbį ar ausines. Atkreipkite dėmesį į tai, ar jūsų vartotojo vardas yra profesionalus, t. y. jame yra jūsų vardas ar vardas, pavardės pirmoji raidė ir pan.

Kaip gerai atrodyti darbo pokalbyje?

Darbo pokalbis telefonu – dažniausios klaidos

Sužinokite, ko vengti, kad jūsų pokalbis būtų sėkmingas!

  • Triukšminga aplinka, dėl kurios negalėsite išgirsti įdarbintojo ar jų. Blogiausias dalykas, kurį galite padaryti, yra šaukti į telefoną ir pabandyti atspėti, kas ką tik buvo pasakyta. Pokalbis telefonu yra svarbus momentas, nuo kurio gali priklausyti jūsų karjera, todėl visos žinutės turėtų būti perduodamos aiškiai ir suprantamai.
  • Pašnekovo skubėjimas yra didelė klaida. Profesinėje aplinkoje turite išlaikyti aukštus asmeninės kultūros standartus, todėl kantriai klausykite visko ir stenkitės netrukdyti. Paprastai įdarbinimo pokalbis telefonu, taip pat asmeniškai, baigiasi tuo, kad kandidatas atiduodamas kaip rinkėjas, tai yra puikus laikas užduoti savo klausimus.
  • Ankstesnių darbdavių vaizdavimas neigiamoje šviesoje yra dirbtinis pasas, kurio reikia vengti. Net jei turite daug kuo skųstis dėl įmonių, kuriose dirbote, niekada nesiskųskite jomis per darbo pokalbius.

Pokalbis telefonu – klausimai ir atsakymai

Praktika daro tobulą, jums tikrai reikia turėti daug interviu, kad priprastumėte prie jų kurso ir sukurtumėte nepriekaištingą savęs pristatymą. Sužinokite apie dažniausiai užduodamus klausimus, kad pasiruoštumėte kuo geriau!

Pokalbis telefonu - klausimai ir atsakymai

Ką žinote apie mūsų įmonę?

Prieš pradėdami pokalbį telefonu, išsiaiškinkite, ką įmonė vadina, ką ji daro, kiek metų ji buvo rinkoje ir kokias vertybes ji vertina. Skaitykite apie jos didžiausius projektus ir dabartinę veiklą. Jei norite, kad jūsų pokalbis per „Skype”, telefoną ar kitą komunikatorių būtų be streso, prisiminkite svarbiausią informaciją ir būtinai praktikuokite jos pateikimą, nes kartais stresinėse situacijose kandidatams kyla problemų dėl teisingo teiginių formulavimo.

Kodėl norėtumėte dirbti su mumis?

Šis klausimas yra panašus į ankstesnį, įdarbintojas nori žinoti jūsų planus ir ambicijas ir tuo pačiu patikrinti, ar pasiruošėte pokalbiui. Papasakokite, kokias vertybes įmonė puoselėja, kurios jums yra svarbios ir ką galite pasiūlyti komandai bei darbdaviui. Remdamiesi savo profesine patirtimi ir įgūdžiais, palaikysite savo poziciją ir pabrėšite profesionalumą.

Kalbėjimas telefonu

Kodėl turėtume jus samdyti?

Kiekvienas pokalbis telefonu yra skirtas tiek pristatyti darbo poziciją, tiek susipažinti su kandidatu. Jūsų stipriosios pusės yra labai svarbios, t. y. žinios apie pramonę, įgūdžiai ir pasiekimai, kuriais galite pasigirti. Atsakydami į šį klausimą, atkreipkite dėmesį į darbdaviui svarbiausius aspektus – jie tikrai juos nurodė darbo skelbime. Venkite minėti: „atsidavęs, kūrybingas, orientuotas į tikslą”, o palaikykite kiekvieną savo teigiamą savybę pavyzdžiais iš ankstesnių pozicijų, apibūdindami, kaip prisidėjote prie geresnių rezultatų pasiekimo ar organizacijos tobulinimo įmonėje.

Kokios jūsų silpnybės?

Tai yra apgaulingas klausimas, ir jūs galite naudoti atsakymą savo naudai. Tikrai neišvardykite savo trūkumų, nors gali atrodyti, kad būtent tai ir yra. Venkite kalbėti apie savo polinkį tingėti, vėluoti ar turėti problemų sprendžiant konfliktus. Tikriausiai sugadintumėte savo galimybes gauti darbą. Taip pat atsisakykite teiginio, kad neturite silpnybių. Geriausia naudoti protingą metodą ir atkreipti dėmesį į nedidelį trūkumą, kurį įveikėte arba vis dar turite dirbti, bet jau žinote, kaip tai padaryti.

Kokios pajamos jus domina?

Šis klausimas gali būti labai varginantis, ypač jei iš anksto negalvojate apie tai, kaip pasiruošti darbo pokalbiui. Verta pateikti realias rinkos kainas, siūlomas šioje srityje jūsų pramonės žmonėms. Jei duosite per mažą sumą, vėliau jums gali būti sunku derėtis dėl pakėlimo, o kai tikitės per didelio atlyginimo, darbdavys gali manyti, kad negali jums to pasiūlyti, ir tada pasirinkti kitą kandidatą. Saugiausias atsakymas yra pateikti atlyginimo diapazoną. Pagrįskite siūlomus tarifus argumentais apie tai, kaip jūsų patirtis ir įgūdžiai gali prisidėti prie įmonės augimo.

Ar jums reikia CV?

Prisiregistruokite ir naudokite mūsų gyvenimo aprašymo kūrimo priemonę!

Sukurkite CV

Kaip pasiruošti darbo pokalbiui – teigiamas požiūris

Sudėtingose ir sudėtingose situacijose ramybė ir pasitikėjimas savimi pasirodys jūsų sąjungininkai. Kai iš anksto pasiruošite įdarbinimo procesui, jausitės geriau, o įdarbintojas tikrai pastebės, kad žinote, apie ką kalbate.

Nepraleiskite likusių mūsų straipsnių:
Praca na pół etatu – czy niepełny etat to dobry wybór? Z czym się wiąże?
Praca przez internet – jak zarabiać przez internet w 2024? Zobacz, jak dorobić w domu i czy to się opłaca
Pranešimo laikotarpis – kaip apskaičiuoti sutarties nutraukimą?
Terminuota darbo sutartis ir darbuotojų teisės
Darbo sutartis – darbo santykių rūšys ir ypatybės
Nuotrauka CV – kaip ją nufotografuoti, kurią pasirinkti ir kur dėti?
Kaip parašyti motyvacinį laišką ir į ką atkreipti dėmesį?
Profesionali santrauka kaip unikali galimybė sudominti įdarbintoją
Asmeninė informacija CV – viskas, ką reikia žinoti
Perkvalifikavimas ir perkvalifikavimas – kaip efektyviai pakeisti savo karjeros kelią?

-->