Vis daugiau darbo skelbimų apima užsienio kalbų mokėjimo reikalavimus, todėl į savo CV būtinai įtraukite kalbos mokėjimo lygį. Tai leis įdarbintojams efektyviai įvertinti jūsų kandidatūrą, verta tiksliai apibrėžti savo įgūdžius, nes juos galima patikrinti įdarbinimo procese arba pradėjus darbą. Perskaitykite mūsų straipsnį ir sužinokite efektyvaus CV kūrimo paslaptis – mes jums pasakysime, kaip gerai apibūdinti kalbos lygį!
Šiame straipsnyje sužinosite:
- Kalbos mokėjimo lygiai CV – kur juos dėti?
- Kalbos mokėjimo lygiai CV – kokie turėtų būti pateikti?
- Kaip apibūdinti kalbos lygį CV?
- Kalbos mokėjimo lygiai CV – kokią skalę naudoti?
- Anglų kalbos laipsniai – kalbos pažymėjimai
- CV kalbos – kaip įvesti sertifikatus į CV?
- Kaip paprastai nustatyti kalbos lygį CV?
- Koks yra jūsų anglų kalbos lygis po vidurinės mokyklos diplomo?
- Užsienio kalbų mokėjimas anglų kalba – CV
Ar jums reikia CV?
Prisiregistruokite ir naudokite mūsų gyvenimo aprašymo kūrimo priemonę!
Sukurkite CVKalbos mokėjimo lygiai CV – kur juos dėti?
Užsienio kalbų mokėjimas vaidina svarbų vaidmenį darbo rinkoje, nes daugelis įmonių turi Europos, pasaulinį pasiekiamumą arba aptarnauja užsienio klientus. Labai geros ar sklandžios kalbos žinios bus jūsų pranašumas prieš kitus kandidatus, be to, tai gali turėti teigiamos įtakos jūsų atlyginimui ir karjeros galimybėms.
Tinkamai aprašytas turtas jūsų CV padės pritraukti įdarbintojo dėmesį, todėl verta žinoti, kur įdėti savo kalbos įgūdžius į savo dokumentą.
Kalbos CV gali būti įrašytos į įgūdžių skyrių, tačiau jos daug geriau atrodys atskirame skyriuje „Kalbų įgūdžiai” arba „Užsienio kalbų įgūdžiai„, kuris juos puikiai pabrėš.
Kalbos mokėjimo lygiai CV – kokie turėtų būti pateikti?
Verta paminėti, kad jei mokate užsienio kalbą pagrindiniu lygiu, geriau susilaikyti nuo šios informacijos pateikimo savo CV, nes daugumoje pozicijų žinoti tik pagrindines frazes yra bevertė. Ar galite pasisveikinti ispaniškai ir pasikalbėti apie orą? Gal galite rašyti kirilica? Tokie įgūdžiai padės jums bendrauti su turistais ir vietiniais gyventojais kelionių į užsienį metu, tačiau jie nebus naudingi darbe – jų tiesiog nepakanka norint atsidurti tarptautinėje profesinėje aplinkoje. Todėl į savo CV įtraukite kalbos mokėjimo lygius, kuriuos žinote bent jau komunikaciniu lygiu.
Kaip apibūdinti kalbos lygį CV?
Priklausomai nuo jūsų pageidavimų, galite naudoti kelis būdus, kaip nurodyti kalbos lygius gyvenimo aprašyme.
Kūrybiškiausia yra grafinė skalė.
Kaip tai veikia?
Naudojant žymėjimus, tokius kaip taškai, kvadratai ir kt. Jūs pateikiate savo tam tikros kalbos žinias, pavyzdžiui, 4/5.
Ar ankstesnėje darbovietėje kasdien ar tam tikrose situacijose vartojote užsienio kalbą?
Įtraukite šią informaciją į darbo aprašymo darbo patirties skyrių, pavyzdžiui: „Tarptautinis klientų aptarnavimas telefonu anglų kalba” arba „Administracinių užklausų gavimas ir apdorojimas vokiečių kalba”.
Šios paprastos procedūros dėka įdarbintojams nurodysite, kad galite efektyviai panaudoti savo anglų ar kitos užsienio kalbos žinias profesinėje aplinkoje.
Tai didžiulis pranašumas, išskiriantis jūsų kandidatūrą iš konkurentų.
Kalbos mokėjimo lygiai CV – kokią skalę naudoti?
Ar norite cv tiksliai apibrėžti savo kalbos įgūdžių lygį ?
Vienas iš geriausių pasirinkimų bus naudoti Bendrą Europos kalbų mokėjimo orientacinę sistemą (CEFR).
CEFR yra vieningas tarptautinis standartas, leidžiantis apibūdinti kalbos lygius pagal tris ramsčius: supratimą (tekstą ir kalbą), rašymą ir skaitymą.
Anglų kalba – mokėjimo lygiai
Kalbos mokėjimo skalė CEFR išskiriami trys pagrindiniai lygiai:
- pradedantiesiems: A1, A2;
- Tarpinis: B1, B2;
- Išplėstinė: C1, C2.
CEFR skalės paaiškinimas – CV anglų kalbos lygiai
Tikrai norite savo CV tiksliai nurodyti savo užsienio kalbos žinias – kaip tai padaryti CEFR skalėje? Mes paaiškiname sutelkdami dėmesį į rašymo įgūdžius, tačiau atminkite, kad norėdami visapusiškai įvertinti savo kalbos lygį savo CV, taip pat turėtumėte atsižvelgti į: skaitymą, gramatiką, kalbėjimą, skaitymą ir kalbos supratimą.
Sužinokite apie kalbos mokėjimo lygius pagal CEFR klasifikaciją
- A1 (pradžia, pradedantysis, 1 lygis): galite parašyti paprastą atviruką, pavyzdžiui, su kalėdiniais sveikinimais. Jūs užpildote asmens formas, pateikdami savo duomenis: vardą, pavardę, pilietybę ir adresą.
- A2 (pradinis, tarpinis, 2 lygis): kuriate trumpus užrašus ir labai paprastus sąrašus, pavyzdžiui, padėkos sąrašus.
- B1 (apatinis tarpinis, tarpinis, 3 lygis): rašote paprastus, nuoseklius tekstus jus dominančiomis temomis ir galite apibūdinti savo įspūdžius bei patirtį.
- B2 (viršutinis tarpinis, iš anksto išplėstinis, 4 lygis): aiškus ir išsamus tekstas įvairiomis temomis jums nėra problema, taip pat laiškas, ataskaita ir esė, pristatanti jūsų požiūrį.
- C1 (išplėstinis, 5 lygis): jūs žinote, kaip išreikšti save dideliame tekste su tinkama struktūra, aiškiai pagrindžiant savo požiūrį. Rašote sudėtingus laiškus, ataskaitas ir esė, kuriuose pabrėžiate tai, kas, jūsų manymu, yra svarbiausia. Stilių suderinate su gavėju.
- C2 (įgudęs, beveik gimtakalbis, 6 lygis): rašote laisvai, pateikdamas dalykus aiškiai, logiškai ir efektyviai. Jūsų ataskaitos ir straipsniai leidžia skaitytojui prisiminti svarbiausią informaciją. Galite rašyti profesionalaus turinio ir literatūros kūrinių apžvalgas ir santraukas.
Anglų kalbos laipsniai – kalbos pažymėjimai
Kalbos pažymėjimas yra nurodyto lygio kalbų įgūdžių patvirtinimas ir išduodamas remiantis išlaikytu testu, tačiau nepamirškite, kad tokie kalbos egzaminai paprastai mokami.
Jei tik į savo CV įrašysite savo kalbų žinias , to pakaks, tačiau kalbos pažymėjimai atrodys daug geriau, nes jie suteiks darbdaviams pasitikėjimo, kad jūsų kompetencijos yra objektyviai patvirtintos.
Egzaminus sudaro keturi moduliai: skaitymas, rašymas, kalbėjimas ir klausymas.
Patvirtinkite savo anglų ar kitos kalbos žinias su TELC sertifikatu
TELC – Europos kalbų sertifikatai – tai tarptautiniai, standartizuoti kalbų sertifikatai, pripažįstami Europos Sąjungoje, kuriuos galima gauti dešimčia Europos kalbų: anglų, prancūzų, vokiečių, ispanų, italų, portugalų, rusų, turkų, arabų ir lenkų. TELC egzaminai grindžiami CEFR (Bendra Europos kalbų mokėjimo orientacine sistema), kuri nustato kalbos mokėjimo lygius.
Egzaminai vyksta daugiau nei trijuose tūkstančiuose centrų dvidešimtyje šalių, o jų datas savarankiškai nustato egzaminų centrai. Gautas TELC sertifikatas galioja neribotą laiką.
Anglų kalbos lygiai – Kembridžo egzaminai
Kembridžo egzaminai (taip pat pagrįsti CEFR) pripažįstami visame pasaulyje. Juos galite pasirinkti, jei planuojate studijuoti užsienyje arba plėtoti savo karjerą tarptautinėje įmonėje. Svarbu tai, kad jie galioja neribotą laiką, todėl visada galėsite pasigirti sertifikatu, kuriame nurodomi jūsų CV kalbos mokėjimo lygiai.
Patikrinkite, kaip Kembridžo anglų kalbos kvalifikacijos egzaminai nustato anglų kalbos mokėjimo lygius:
- A2 raktas: skirtas žmonėms, kurie tik pradeda mokytis kalbos ir nori bendrauti pagrindinėse situacijose.
- B1 preliminarus: tinka tiems, kurie nori tobulinti savo įgūdžius iki vidutinio lygio (komunikacinė anglų kalba).
- B2 Pirma: patvirtina efektyvų bendravimą angliškai kalbančioje aplinkoje.
- C1 Advanced: leidžia pradėti studijas anglų kalba.
- C2 Mokėjimas: aukščiausias mokėjimo lygis (laisvai anglų kalba), leidžiantis aktyviai bendrauti mokslo ir verslo aplinkoje.
Verslo anglų kalbos lygis
Kembridžo anglų kalbos kvalifikacijos verslo egzaminams apima temas, susijusias su verslu ir darbu. BEC (Business English Certificate) sertifikatas yra labai stiprus įrašas CV, nes jis patvirtina, kad kandidatas puikiai bendrauja tarptautinėje profesinėje bendruomenėje.
Patvirtinkite savo kalbos lygį pasirinktu sertifikatu
Pirmiau minėti egzaminai yra ne visi galimi variantai, ir jūs galite pasirinkti iš daugelio kitų sertifikatų, kurie patvirtins jūsų užsienio kalbos žinias, populiarūs yra šie:
- LCCI: yra verslo ir specialistų anglų kalbos egzaminas, patvirtinantis efektyvų bendravimą angliškai kalbančioje aplinkoje profesinių situacijų metu.
- TOEIC: sertifikatas, patvirtinantis bendravimo įgūdžius biure, verslo susitikimuose, komandiruotėse ar derybų metu. Tai populiarus testas, kurį dažnai pasirenka visų lygių darbuotojai, tačiau didelis trūkumas yra jo galiojimas 2 metus.
CV kalbos – kaip įvesti sertifikatus į CV?
Kai turėsite pažymėjimą, patvirtinantį jūsų užsienio kalbos mokėjimo laipsnį, turėtumėte jį tinkamai įrašyti į savo CV. Tokiu turtu verta pasigirti ir tinkamai atskirti, nes tai padės jums pristatyti save įdarbintojams kaip profesionalų kandidatą.
Į savo CV įrašydami kalbos įgūdžius, patvirtintus sertifikatu, nurodykite jo pavadinimą, mokėjimo lygį, tipą (pvz., verslą) ir gavimo metus.
Kaip savo CV užsirašyti kalbos mokėjimo lygį? Pavyzdys:
„Užsienio kalbų mokėjimas
Anglų kalba C1 lygiu.
Patvirtinta „Cambridge C1 Advanced” sertifikatu, gautu 2024 m.”
Kaip paprastai nustatyti kalbos lygį CV?
Jei aukščiau pateikta CEFR skalė (A1, A2, B1, B2, C1, C2) jums tinka – naudokite ją! Tai universalus ir gerai žinomas įdarbintojams, bet jei jums labiau patinka kitoks būdas, jokių problemų! Naudokite labai paprastą aprašymą, kad nustatytumėte savo CV kalbos mokėjimo lygį .
Kalbų lygiai, kuriuos reikia įtraukti į savo CV:
- Komunikabilus;
- Tarpinių;
- Išplėstinė;
- Įgudę.
Taip pat peržiūrėkite kitus mūsų straipsnius:
Kaip apsirengti darbo pokalbiui?
Darbo sutartis – darbo santykių rūšys ir ypatybės
Pranešimo laikotarpis – kaip apskaičiuoti sutarties nutraukimą?
Terminuota darbo sutartis
Nuotrauka CV – kaip ją nufotografuoti, kurią pasirinkti ir kur dėti?
Ar jums reikia CV?
Prisiregistruokite ir naudokite mūsų gyvenimo aprašymo kūrimo priemonę!
Sukurkite CVKoks yra jūsų anglų kalbos lygis po vidurinės mokyklos diplomo?
Tiesą sakant, klausimas, kaip atsakyti į klausimą „Koks anglų kalbos lygis po vidurinės mokyklos?” nėra aiškus. Brandos egzaminas skiriasi nuo turimų sertifikuotų kalbos testų, tačiau galima apytiksliai nustatyti, kad norint išlaikyti brandos egzaminą anglų kalba pagrindiniu lygiu reikalingos B1 kalbos žinios.
Mokiniai, išlaikę brandos egzaminą anglų kalba aukštesniame lygyje, atliko užduotis B2 lygiu, o kai kurioms iš jų, pavyzdžiui, klausymo supratimui, reikėjo įgūdžių iš C1 lygio.
Užsienio kalbų mokėjimas anglų kalba – CV
Klausimas, kaip parašyti savo anglų kalbos žinias savo CV, neturi būti jums problema.
Štai kaip tai padaryti:
1 pavyzdys:
Kalbų mokėjimas
Vokiečių kalba – laisvai
Kalbų mokėjimas
Vokiečių kalba – laisvai
2 pavyzdys:
Kalbos: Italų (pažengusiems)
Kalbos: Italų (pažengusiems)
-->