Profesinė santrauka – tai keli sakiniai CV pradžioje, trumpai apibūdinantys kandidato kompetencijas, patirtį ir siekius. Atsižvelgiant į tai, kad mes juos įtraukiame į profesinio CV įvedimą, įdarbintojas pirmiausia jį perskaito. Štai kodėl profesionali santrauka yra ypač svarbi. Ar norite išmokti juos rašyti? Tęsti!

Ar jums reikia CV?

Prisiregistruokite ir naudokite mūsų gyvenimo aprašymo kūrimo priemonę!

Sukurkite CV

Kur įvesti profesinę santrauką?

Atsakymas yra vienas – tai turėtų būti pačioje jūsų gyvenimo aprašymo pradžioje, po jūsų vardu arba po visu skyriumi su asmenine informacija. Taip pat galite įdėti savo profesinę santrauką į savo gyvenimo aprašymo šoninį skydelį, kad ji grafiškai išsiskirtų iš likusio dokumento

Kodėl turėtų išsiskirti gyvenimo aprašymo santrauka?

Profesionali santrauka (taip pat žinoma kaip profesinis tikslas, profilis arba asmeninis profilis) trumpai supažindina jus su įdarbintojais.
Ar žinojote, kad dažnai įdarbinimo komanda praleidžia tik kelias sekundes peržiūrėdama vieno kandidato dokumentus?
Jei įvade įtrauksite atsakymus į šiuos klausimus: kas esate, kokios yra jūsų didžiausios stiprybės ir ko siekiate darbe, įgysite unikalią galimybę sudominti įdarbintojus. Kai atkreipsite jų dėmesį, jūsų profilio suvestinė gali priversti juos paskambinti jums su kvietimu į pokalbį!
Didelio konkurencingumo darbo rinkoje eroje profesinė santrauka yra svarbesnė nei bet kada!

Profesinis profilis CV – kaip jį parašyti? Trumpai tariant

Ne daugiau kaip 65 žodžiais paminėkite, kas esate, kokia jūsų patirtis ir kokias pagrindines kompetencijas turite. Galiausiai apibūdinkite savo profesinį tikslą, t. y. ką norėtumėte pasiekti pareigose, į kurias pretenduojate, arba apibrėžkite savo karjeros planus ateinantiems metams.

Jūs jau žinote, ką rašyti, bet kaip tai padaryti?
Vienas iš pagrindinių šiuolaikinio CV kūrimo elementų yra jo pritaikymas konkrečiam darbo pasiūlymui. Todėl jūsų karjeros tikslai turėtų sutapti su skelbime pateiktais reikalavimais, net jei tai reiškia, kad daug kartų reikia sukurti kitokią CV versiją.

Profesinis tikslas jūsų CV

Karjeros tikslas CV trimis etapais

Jei nežinote, ką parašyti savo gyvenimo aprašyme, sutelkite dėmesį į kiekvieną aspektą po vieną. Atminkite, kad visa tai turi tilpti į kelis sakinius. Todėl svarbu turinio kokybė ir tai, kiek svarbios informacijos juo perteikiate. Čia ne vieta per daug rašyti. Jei norite pateikti daugiau informacijos, parašykite motyvacinį laišką. Tai bus dokumentas, kuriame pateisinsite savo norą dirbti konkrečioje pozicijoje.

Kaip parašyti atnaujinimo santrauką – pavyzdžiai

  1. Apibūdinkite savo patirtį ir parašykite, kas esate. Bus vertinga pabrėžti, kad turite X metų darbo patirtį arba X metų patirtį. Tačiau tai dar ne viskas. Taip pat pridėkite įmonės, kurioje dirbote, pavadinimą, jei ji yra plačiai žinoma ir vertinama ir turi vietos, kurioje dirba aukštos kvalifikacijos darbuotojai, reputaciją. Jei darbo pasiūlymo reikalavimai apima informaciją apie konkretų išsilavinimo lygį, paminėkite ir tai. Informacija apie studijų tęsimą ar baigimą bus ypač vertinga žmonėms, kurie tik pradeda savo karjerą.
  • Pavyzdys: „Aš esu buhalteris, turintis vienerių metų patirtį įmonėje XYZ. Su pagyrimu baigiau finansų ir apskaitos studijas Kozminskio universitete Varšuvoje.”
  1. Paminėkite savo svarbiausias kompetencijas ir pasiekimus. Apsvarstykite, ar verta užimti vietą dokumente, kad būtų galima aprašyti minkštuosius įgūdžius šiame skyriuje jūsų situacijoje. Tai bus naudinga, jei dirbate profesijoje, kurioje su charakterio bruožais susijusios kompetencijos yra vienas iš svarbiausių veiksnių, lemiančių kandidato įdarbinimą (pvz., auklė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja). Tačiau geriausia sutelkti dėmesį į sunkius įgūdžius, pabrėžiant, pavyzdžiui, vieną pasirinktą asmenybės bruožą. Taip pat apibūdinkite savo didžiausius profesinius laimėjimus.
  • Pavyzdys: „Kaip atsakinga auklė, turinti 3 metų patirtį, stengiuosi rūpintis savo mokesčių kūrimu. Esu baigusi pirmosios pagalbos kursus ir padedu vaikams mokytis anglų kalbos.”
  • Pavyzdys: „Dėl savo atsidavimo darbui per metus galėjau sumažinti įmonės transporto išlaidas 15%. Laisvai dalyvauju Simfonijos programoje.”
  1. Galiausiai savo gyvenimo aprašyme nurodykite savo karjeros tikslus, susijusius su pozicija, į kurią pretenduojate. Kitas galimas sprendimas yra apibrėžti planuojamą plėtros kelią apskritai. Ambicingi kandidatai noriai samdomi, nes jie taip pat prisideda prie įmonių plėtros, peržengdami pagrindines schemas ir atsakomybę.
  • Pavyzdys: „Jūsų įmonėje norėčiau tobulinti savo įgūdžius, susijusius su įmonės apskaita”.

Darbuotojų karjeros tikslai: įvairių profesijų pavyzdžiai

Programinės įrangos inžinieriaus darbo profilio pavyzdys: „Esu programinės įrangos inžinierius, turintis 5 metų patirtį kuriant ir diegiant” Java „ir” Python „pagrįstus sprendimus. Turiu objektinio programavimo ir taikomųjų programų kūrimo įgūdžių. Mano tikslas yra toliau dirbti kaip mobiliųjų technologijų ekspertas, daugiausia dėmesio skiriant keičiamo dydžio ir didelio našumo sistemų kūrimui.”

Buhalterio profesinio profilio pavyzdys: „Buhalterė, turinti daugiau nei 10 metų patirtį finansų valdymo ir apskaitos srityje verslo aplinkoje. Specializuojuosi finansinių auditų, pinigų srautų ir mokesčių planavimo srityse. Mano tikslas – toliau lavinti analitinius ir konsultacinius įgūdžius, siekiant optimizuoti finansines strategijas didelėms įmonėms.”

Ko siekiate darbe

Profesionalaus profilio pavyzdys profesionalui Skaitmeninė rinkodara: „Specialistas šioje srityje SEO/SEM su 3 metų patirtimi vykdant rinkodaros kampanijas. Turiu stiprius analitinius įgūdžius. „XYZ” man pavyko sėkmingai padidinti prekės ženklo matomumą internete. Mano tikslas – toliau tobulinti savo SEO kompetencijas, ypatingą dėmesį skiriant veiklų automatizavimui.”

Kineziterapeuto profesinio profilio pavyzdys: „Patyręs kineziterapeutas, turintis daugiau nei aštuonerių metų ortopedinės ir neurologinės reabilitacijos praktiką. Turiu pažangių įgūdžių rankinio ir mankštos terapijos srityse. Stengiuosi nuolat plėsti savo žinias, kad pacientams, turintiems įvairių reabilitacijos poreikių, būtų teikiamos aukščiausios kokybės sveikatos priežiūros paslaugos.”

Profesionalus grafikos dizainerio profilio pavyzdys: „Kūrybingas grafikos dizaineris, turintis 3 metų patirtį grafinio ir vizualinio dizaino srityje. Specializuojuosi iliustracijų, reklamų ir reklaminės medžiagos kūrime. XYZ norėčiau išplėsti savo įgūdžius kuriant reklamines kampanijas ir kurti novatoriškus bei įtraukiančius projektus.”

Pateikti pavyzdžiai yra glausti ir juose pateikiama tik svarbiausia informacija, kuri yra svarbi darbdavio požiūriu. Jums nereikia visko aprašyti savo profesinėje santraukoje, nes tai padarysite vėliau savo CV arba motyvaciniame laiške.

Karjeros tikslai

Kaip sukurti profesinį profilį, kuris domintų darbdavį?

Svarbiausias paraiškos dokumentų rašymo tikslas yra gauti darbą. Tačiau prieš tai pasiekdami, turite gauti kvietimą į darbo pokalbį ir iš anksto atsiųsti nušlifuotą CV. Jei sukursite efektyvų karjeros tikslą ir tinkamai užpildysite savo gyvenimo aprašymą, padidinsite savo galimybes gauti geresnį darbą.

Ar jums įdomu, kaip parašyti profesionalią santrauką, po kurios įdarbintojas išsamiau perskaitys jūsų gyvenimo aprašymą? Štai keletas praktinių patarimų:

  • Apibūdinkite savo svarbiausią sėkmę. Kurdami profilio suvestinę , naudokite konkrečius pasiekimų pavyzdžius, pvz., projektus, kuriems vadovavote, arba tikslus, kuriuos pasiekėte. Jei įmanoma, pateikite pasiekimus išmatuojamų rezultatų forma, pvz., 20 proc. padidinkite pardavimus.
  • Užsirašykite, ką norite pasiekti per trumpą ar ilgą laiką. Suderinkite savo tikslus su pozicija, į kurią pretenduojate, parodydami, kaip galite prisidėti prie įmonės sėkmės.
  • Kiek įmanoma venkite labai sudėtingų, specializuotų terminų. Įdarbintojai dažnai yra žmogiškųjų išteklių skyriaus atstovai, kurie nėra dirbę konkrečioje pramonės šakoje (pvz., programuotojai, grafikos dizaineriai ir kt.). Dėl daugybės profesionalaus žargono jiems gali būti sunku suprasti jūsų gyvenimo aprašymą.
  • Jūsų profesinė santrauka turėtų būti glausta. Turite juos sutalpinti į kelis sakinius, kurie suteiks daug informacijos. Rašykite trumpai, bet glaustai.
  • Visada atidžiai peržiūrėkite visus savo paraiškos dokumentus, kad įsitikintumėte, jog nėra kalbos ar gramatikos klaidų.

Profesinis tikslas – ar turėtumėte jį parašyti be patirties?

Atnaujinimo santrauka suteikia puikią galimybę parodyti savo motyvaciją įsidarbinti, todėl turėtumėte ją parašyti. Kai kurie darbdaviai nori samdyti žmones, neturinčius profesinės patirties, arba, pavyzdžiui, studentus. Specialistų paklausa yra didelė, tačiau pradedantieji taip pat gali tikėtis dirbti perspektyviose pozicijose.

Ambicingo studento ar absolvento samdymas yra geras pasirinkimas daugeliui darbdavių, nes žmonės, motyvuoti mokytis, greitai įgyja naujų įgūdžių, o po kurio laiko jie tampa nepriklausomais darbuotojais, kurie gerai žino savo pareigas.

Kaip rašote karjeros tikslą be patirties?

Universalius karjeros tikslus sunku apibrėžti, nes jie priklauso nuo konkrečios pramonės šakos ir individualių kandidato gebėjimų bei lūkesčių. Tačiau galite naudoti šį trumpą vadovą, kad sužinotumėte, kaip patys sukurti tikslią gyvenimo aprašymo santrauką.


CV karjeros tikslo studentas – žingsnis po žingsnio:

  • Apibūdinkite, kokią studijų ir specializacijos sritį baigėte ar tęsiate. Pridėkite jums priklausantį pavadinimą.
  • Paminėkite savo stipriąsias puses. Išvardykite savo įgūdžius, atsižvelgdami į tai, kas gali būti naudinga pozicijai, į kurią pretenduojate.
  • Išvardykite studijų metu atliktus projektus ar papildomą veiklą, kuri buvo vertinga patirtis ir leido išmokti ko nors svarbaus tam tikrai pramonės šakai.
  • Praneškite apie savo sėkmę, galbūt baigėte su pagyrimu arba laimėjote reikšmingą konkursą.
  • Profesinės santraukos pabaigoje parašykite apie svarbiausią dalyką, t. Y. Savo motyvaciją imtis darbo. Atsakykite į vieną iš šių klausimų:
  • Kodėl norite dirbti šioje įmonėje ir šioje pozicijoje?
  • Kodėl darbdavys turėtų jus samdyti?
  • Ką norėtumėte pasiekti per savo profesinę karjerą?
  • Ko sieksite darbe?
Universalūs profesiniai tikslai

Ar jums reikia CV?

Prisiregistruokite ir naudokite mūsų gyvenimo aprašymo kūrimo priemonę!

Sukurkite CV

Ko siekiate darbe – pavyzdžiai studentams

„Varšuvos universitete esu trečio kurso informatikos studentas, aistringai kuriu programinę įrangą. Turiu darbo su Java ir Python kalbomis patirties, įgytos stažuotės XYZ įmonėje metu. Ieškau galimybių toliau tobulėti žiniatinklio ir mobiliųjų programų kūrimo srityje.”

„Esu Jogailos universiteto trečio kurso biochemijos studentė. Dalyvavau vėžio terapijos moksliniame projekte, kuris leido išsiugdyti analitinius ir laboratorinius įgūdžius. Aš aistringai domiuosi biotechnologijomis ir noriu prisijungti prie komandos, orientuotos į novatoriškus gydymo būdus.”

CV – santrauka anglų kalba – patarimai

Anglų kalba parašytame CV profesinė santrauka yra standartas. Todėl verta prisiminti apie tai. Šiuo atveju ypač gerai atkreipti dėmesį, kad išvengtumėte klaidų. Geriausias būdas bus parodyti savo baigtą dokumentą kitam asmeniui, net jei labai gerai mokate anglų kalbą. Jei kas nors kitas pažvelgs į jūsų CV, įskaitant jūsų profesinį tikslą, jis turės galimybę sugauti trūkumus, į kuriuos nekreipėte dėmesio.

Jau žinoma, kad profesinė santrauka CV anglų kalba yra svarbi, tačiau ar ji skiriasi nuo versijos lenkų kalba?
Užsienio darbdavys gali nežinoti, ką veikė įmonės, kuriose dirbote, todėl galite tai trumpai paminėti.
Pavyzdys: „Inžinierius, turintis aštuonerių metų patirtį elektros sektoriuje, daugiausia PGE (svarbiausias elektros energijos tiekėjas Lenkijoje)”.

Taip pat patikrinkite kitą mūsų svetainėje esančią medžiagą:
CV sąlyga – viskas, ką reikia žinoti + dabartinė CV sąlyga
Asmeninė informacija CV – viskas, ką reikia žinoti
CV šablonai padės jums lengviau susikurti profesionalų CV
Perkvalifikavimas ir perkvalifikavimas – kaip efektyviai pakeisti savo karjeros kelią?
Konditerio CV ir motyvacinis laiškas – patarimų rinkinys

-->